Bıçakcı Ninja Statüleri Nasıl Verilmelidir?

Oyunlarda özellikle hızı seven oyuncuların tercih edebileceği bir karakter söylememiz gerekirse bu kesinlikle Ninja olurdu. Hareketleri, silahları kullanışları vb. birçok nokta da Ninjalar ayrı bir öneme sahip. Ayrıca karakter boyutları diğerlerine oranla kesinlikle daha küçük ve Okçu Ninjalar için bir hız becerisi bile mevcut. Gerek bıçak kullanırken gerekse yay kullanırken vuruşlar oldukça seri. Bu yüzden yakın dövüşte Ninjalar daha çok saldırı oranına sahip. Yine de bir gerçek var ki Bıçakçı Ninjalar, Okçulardan daha hızlı, daha atik. Gerek pvp serverlarda gerekse resmi Metin2de Savaşçılardan sonra en çok Bıçakçı Ninjalar tercih edilmekte. Bende sizlere Bıçakçı Ninjalar için nasıl statü verilmeli göstereceğiz. İlk olarak resmi Metin2 için başlıyor.

bicakci_ninja

Orjinal Metin2

İster pvp serverler de olsun ister orijinal serverlarda Bıçakçı Ninja için önemli olan VIT, STR ve DEX’tir. INT ise en geri planda kalan statüdür. Seviyede yükselmek zor olduğundan tüm statü hakları ilk seferde tek bir karaktere verilmemelidir. İlk olarak 35. seviyeye kadar 2 VIT 1 DEX olarak gitmelisiniz. 35. seviye de atınızı zırhlamadıysanız yine zırhlayana kadar böyle devam edebilirsiniz. Ancak ardından VIT’i tamamlamanız yani 90’a getirmeniz lazım. Sonra ise DEX. Her ikisi e 90 olduktan sonra STR’yi tamamlamalısınız ve geriye kalanı INT’e vermelisiniz.

Pvp Serverlar

İlk önce VIT’i, ardından DEX’i, sonra STR’yi sonra da INT’i 90a getirmelisiniz. Uğraşmalı yollara, dengeli kullanıma vs. ihtiyaç yoktur. Sadece emek yani zor bir pvp serverdaysanız 2 VIT 1 DEX şeklinde gidebilirsiniz ki öyle bile çabucak tamamlanacaktır.

Pvp serverlarda kullanım o kadar önemli olmasa da orijinal Metin2‘lerde dağılım oldukça önemlidir. Yanlış bir statü vermeniz sizi uzunca bir süre etkileyebilir.

Yorumlar