Metin2 80 Level Kasklar Nereden Düşer, Ne Verir ?

Oyuna ilk girdiğinde kesinlikle merak uyandıran itemlerden biriydi 80 level kaskları. Özellikle tam olarak hangi canavardan ve hangi bölgeden düşürüleceği kolay kolay bulunamamıştı. Öncelikle bilmelisiniz ki bu kaskların farklı adları bulunabilmekte. Bazı pvp serverlar da bununla karşılaşmak mümkün. Ancak sizin için sorun olmasın çünkü ben ikincil adları ile de kaskları paylaşacağım. Zaten her iki isimleri de bir birleriyle oldukça benzer. Hemen çıkarabilirsiniz. İlk olarak tüm kaskları tek tek inceleyelim.

usta_savasci_kaski

Usta Savaşçı Kaskı: İsminde her hangi bir farklılık yaşanmamakta. Genelde hep aynı. Adından da çıkarabileceğiniz gibi savaşçı karakterler için geliştirilmiş bir kask. Oklardan Korunma Şansı veriyor. Ma-An metin taşından ve Dr. House sandığından çıkabiliyor. Aynı zamanda Alev Savaşçısı, Cehennem Köpeği, Beran-Setaou, Alev Hayaleti ve Cehennem Denizanasından düşebiliyor.

orumcek_kapson

Örümcek Kapşonu: Ninjalar için geliştirilmiş bir kask. Savaşçı kaskına göre çok daha az sayıda canavardan düşüyor. Ancak yine Dr. House sandığından çıkabiliyor. Ma-An ve Pung-Ma metin taşlarından ise kesildiğinde düşebiliyor. Bunlara ek olarak sadece Alev Hayaleti ve Beran-Setaou canavarlarından düşüyor. Bir diğer adıda Örümcek Kaskı. Son olarak özelliği Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması.

buyulu_kask

Büyülü Kask: Orijinal serverda bu şekilde adlandırılmakta. Pvp serverler de ise Büyücü Kaskı olarak anılmakta. Hasarın SP’den Emilmesini sağlamakta. Her 80 level kaskı gibi Dr. House sandığından çıkabiliyor. Sadece Lanet Metninden düşüyor. Alev Hayaleti ve Beran-Setaou canavarlarının dışında Kurbağa Genaralinden çıkabiliyor.

ruh_yongasi_sapkasi

Ruh Yongası Şapkası: Metin ve sandık bakımından büyülü kasktan bir farkı yok. Hangi canavarlardan düştüğüne gelecek olursak da Alev Savaşçısı, Alev Hayaleti ve Beran Setaou’dan düşmekte.

Bu yollardan 80 level kasklarını elde edebilirsiniz. Resmi Metin2 oynuyorsanız elde etmeniz biraz daha zor olacaktır ancak metin2 pvp serverler de oynuyorsanız kısa bir süre içinde istediğinizi elde edebilirsiniz.

Yorumlar